Proteesimine on hamba või selle osa asendamine konstruktsiooniga, mis valmistatakse hambalaboris. Proteesimine on suust eemaldatavate või suust mitte eemaldatavate st sildade ja kroonide paigaldamine suuõõnde.

Mis on kroonimine?

Kroonimine on hamba katmine püsiva materjaliga, mis taastab hamba tugevuse ja ilu. Kui hambast on vähe järel või kui ta koosneb suuremalt osalt plommist, siis tuleks see hammas kroonida. Ulatuslikud täidised, eriti purihammastel, ei ole mõeldud suurte mälumiskoormuste talumiseks ning seetõttu kuluvad suhteliselt kiiresti. Hammaste kulumine võib endaga kaasa tuua esteetilisi ja funktsionaalseid probleeme tulevikus. Hambakroon toestab säilinud hambakudesid ja vähendab murdumise ohtu. Kui järel on ainult juur, siis on sedagi teatud tingimustel võimalik edukalt kroonida. Kvaliteetselt valmistatud kroon püsib suus mitmeid aastaid. Kvaliteetne hambakroon eeldab astmega preparatsiooni krooni jaoks, õiget jäljendamisemetoodikat ja väärismetallidest sulami kasutamist.

 

Mis on sild ?

Sild on puuduvat hammast asendav konstruktsioon, mis toetub naaberhammastele. Silla valmistamine on soovitav, kui puuduvat hammast piiravad naaberhambad on tugevalt kahjustatud ning vajavad kroonimist. Kui naaberhambad on terved või vähe kahjustatud, siis ei ole mõistlik silda paigaldada.

 

Mis on büügelprotees?

Büügelprotees on metallkarkass, mis annab proteesile tugevuse ja võimaldab sellele väiksemad mõõtmed. Seda proteesi ööseks ei ole vaja suust ära võtta. Büügelprotees asendab puuduvaid hambaid ja valmistatakse siis, kui sildade valmistamine ja/või implantaatide paigaldamine ei ole võimalik.

 

Mis on kombineeritud proteesid?

Tegemist on eri liiki proteeside kombineerimisega. Näiteks osad hambad taastatakse kroonide või sildadega, osad aga asendatakse eemaldatava proteesiga, mis kinnituvad lukuga. Nende proteeside kasuks otsustatakse siis, kui kõiki hambaid ei ole võimalik asendada suust mitteeemaldatavate proteesidega.

 

Mis on plaatproteesid?

Tegemist on plastmassist valmistatava proteesiga, kus kasutatakse ainsate metallist elementidena klambreid. Plaatprotees on soovitatav, kui kõik hambad või enamus nendest on kaotatud. Samuti võib seda kasutada ajutise proteesina asendamaks mõnda puuduvat hammast. Kindlasti tuleb teada, et tegemist odavamat tüüpi proteesiga, mida ei soovitata pikemaajaliseks kasutamiseks üksikute hammaste asendamisel, kuna see mõjub halvasti hammastele ja igemetele. Plaatprotees vajab sagedast kontrolli ja arsti konsultatsiooni.

Mis on laminaadid?

Laminaadid on näidustatud, kui hambad on värvuselt inetud ja valgendamine ei aita. Laminaate valmistatakse portselanist ja nendega kaetakse peamiselt esihambaid. Laminaatidega saab muuta naeratuse jälle kauniks. Laminaate valmistatakse juureravi mitte läbinud hammastele, sest juureravi on näidustus kroonimiseks.

 

Mis on laboris valmistatud panused?

Väga vastupidavad on kuldpanused, mida valmistatakse laboris ja arst tsementeerib need hambasse. Sarnase meetodiga tehakse ka portselanist ja muust keraamikast täidiseid. Panused on küll tavalistest täidistest kallimad, kuid vastupidavamad.

 

Oluline teada.

Alguses võib proteesi kandmine olla ebamugav. Olge kannatlik ning püüdke proteesi hoolimata ebamugavustundest kanda, sellega on võimalik harjuda! Esimesed kaks nädalat proteesi valmimise järgselt on kõige raskemad ning suu peab uue olukorraga harjuma. Selle aja jooksul eemaldage protees vaid selle puhastamseks ning ärge eemaldage proteese ööseks.
Kui protees ei ole suus, tuleb see paigaldada niiske salvrätiku sisse pakituna spetsiaalsesse karpi. Vastasel korral proteesimaterjal kuivab ning muutub hapraks. Proteesi tuleb kaks korda päevas hoolikalt puhastada. Proteese tuleb pesta kasutades hambaharja ja vedelseepi ning loputada voolava vee all. Hambapastaga ei ole soovitav proteese puhastada, sest pasta on liialt abrasiivne ja võib proteesi pinda kahjustada. Lisaks tuleb kasutada proteeside puhastamiseks mõeldud erivahendeid.

Särav naeratus, mis on tervise ja edukuse sümbol.

Meie põhimõte on personaalne lähenemine ja vastastikune usaldus, sest ainult arsti ja patsiendi koostöö tagab parima võimaliku tulemuse. Seetõttu koostame Teile individuaalse raviplaani ja kõik spetsialistid lähtuvad eeskätt Teie soovidest ja vajadustest. Alates asutamisest 1994. aastal oleme meeskonda valinud oma ala spetsialistid, kes annavad ravitulemuse nimel endast parima. Oleme järjepidevalt orienteeritud innovatsioonile ning pakume Teile parimaid uuenduslikke ravimeetodeid Eestis.