Kui patsient soovib heledamaid hambaid, siis hammaste valgendamine on kindlasti üks võimalik lahendus. Valgendada saab vaid oma hambaid, täidised ja kroonid valgendamisega oma värvust ei muuda. Enne valgendamist hinnatakse üle hammaste olukord: ravitud peavad olema kõik hambaaugud ja eemaldatud hambakivi. Kuna värvimuutuse põhjused on erinevad, on raske enne protseduuri täpselt öelda, kui palju hammaste värv valgendamisega heledamaks muutub.

 

Mis on kodune valgendamine?

Patsiendile valmistatakse spetsiaalsed individuaalsed valgenduskaped, mille jaoks hambaarst võtab esimesel visiidil jäljendid ja labor teeb nende järgi vormid. Hambaarst õpetab, kuidas valgenduskapesid ja -geeli kasutada. Geelides on valgendavaks aineks vesinikperoksiid (10%, 15% või 20%). Kodus tuleb panna geeliga kaped suhu (olenevalt tootest, 6-8 tunniks). Pärast valgendamist ei ole soovitav süüa paari päeva jooksul tugevalt toidupigmente sisaldavaid sööke-jooke. Hamba enda struktuur valgendamise käigus ei muutu ning koonid ja täidised värvi ei muuda. Valgendamise ajal võivad hambad muutuda tundlikuks – need nähud mööduvad pärast valgendamist.

 

Mis on kabinetis valgendamine?

Selle valgendusprotseduuri korral puhastatakse esmalt hambad puhastuspastaga. Seejärel kaetakse igemed igemekaitse geeliga, et valgendusgeel ei valguks hambapinnalt igemetele. Kui limaskest on kaitstud, siis kantakse hammastele valgendusgeeli, mida aktiveeritakse spetsiaalse ZOOM-lambi valguskiirtega. Protseduur kestab 15 minutit ja seda võib korrata kuni 4 korda. Protseduuri lõpus geel ja igemekaitse eemaldatakse. Kogu protseduur võtab aega kuni 1,5.

 

Mis on üksiku hamba ehk devitaalne valgendamine?

Mõnikord võib hammas peale juureravi aja möödudes tumeneda. Kui hambareas on muutnud värvi üksik hammas, ei toimi sellele ülejäänud valgendusmeetodid. Sellisel juhul puuritakse hambale suulae või keelepoolsele pinnale väike auguke, eemaldatakse vana täidis ning hambasse asetatakse spetsiaalne valgendusgeel. Hambasse tekitatud auk suletakse ajutiselt täidisega ning protseduuri korratakse 3–5 päeva tagant kuni soovitud tulemuse saavutamiseni.

 

Mis on hammaste Air-Flow soodapesu ja pärlipuhastus?

Soodapesu käigus mõjub hammastele granuleeritud sooda, õhk ja veesurve. Soodapesu puhastab hambad pigmendist. Raskesti ligipääsetavad kohad, nagu tihedad hambavahed, saavad samuti selle käigus puhtaks. Selle protseduuri käigus hambad muutuvad puhtamaks ja säravamaks. Pärast soodapesu ja pärlipuhastust pole soovitatav 2 tundi süüa, juua ega suitsetada, sest soodapesu ja pärlipesu käigus eemaldatakse hammastelt kaitsekiht, mis taastub 2 tunni jooksul. Tulemuse säilitamiseks soovitatakse teha 1-2 protseduuri aastas.

 

Oluline teada …

Hammaste valgendust ei soovitata teha rasedatele, rinnaga toitvatele emadele, alla 18aastastele patsientidele, suurte täidistega hammaste puhul, allergia või ülitundlikkuse puhul mõne valgendusgeelides kasutatava komponendi suhtes. Samuti ei sobi ZOOM-lambi abil valgendamine juhul, kui esineb tundlikkust valgusreaktsioonide suhtes, fotokemoteraapiat saavatele isikutele ega melanoomi põdevatele patsientidele. Patsientidel, kellel esineb hingamisraskusi või tugev neelamisrefleks, on raske läbida kogu protseduuri, kuna suu peab olema lahti korraga veerand tundi ja nii kolm või neli korda järjest. Samuti pole see protseduur soovitatav raskemate krooniliste haiguste korral.

Särav naeratus, mis on tervise ja edukuse sümbol.

Meie põhimõte on personaalne lähenemine ja vastastikune usaldus, sest ainult arsti ja patsiendi koostöö tagab parima võimaliku tulemuse. Seetõttu koostame Teile individuaalse raviplaani ja kõik spetsialistid lähtuvad eeskätt Teie soovidest ja vajadustest. Alates asutamisest 1994. aastal oleme meeskonda valinud oma ala spetsialistid, kes annavad ravitulemuse nimel endast parima. Oleme järjepidevalt orienteeritud innovatsioonile ning pakume Teile parimaid uuenduslikke ravimeetodeid Eestis.